Wybieramy szafę do przedpokoju

Szafa w przedpokoju to bardzo ważny element wyposażeniowy. Jeżeli przedpokój nie ma zbytnio ograniczonego metrażu, warto zdecydować się na pojemną i funkcjonalną szafę, ponieważ pozwoli ona na przechowywanie dużej ilości rzeczy oraz na utrzymanie ładu i porządku. Do wyboru mamy szafy wolnostojące oraz szafy wnękowe, które ostatnimi czasy cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Na co powinniśmy zwracać uwagę kupując szafę do naszego przedpokoju? Jakie aspekty są najważniejsze?

Szafy wnękowe mają dość dużą przewagę nad szafami wolnostojącymi, ponieważ pozwalają na bardziej umiejętne zagospodarowanie przestrzeni i oszczędzenie dużej ilości miejsca, co w przypadku przedpokoju okazuje się sprawą kluczową. Jeżeli decydujemy się na szafę do zabudowy, pod uwagę powinniśmy wziąć trzy, niezwykle ważne elementy. Mowa przede wszystkim o wypełnieniu drzwi, sposobie ich otwierania oraz o wyposażeniu szafy. Najtańszym rozwiązaniem okazują się drzwi wykonane z płyt wiórowych. Można znaleźć takie drzwi w wielu wersjach wykończeniowych, co pozwala na dowolne aranżacje. Ten materiał jest bardzo popularny przede wszystkim ze względu na całego bogactwo dostępnych kolorów. Bez trudu można zatem dopasować szafę do stylistyki naszego przedpokoju. Oprócz płyt wiórowych do wyboru mamy również surowe drewno, które jest na chwilę obecną bardzo modne i chętnie wybierane.

Popularnym tworzywem jest także szkło, płyty bambusowe oraz rattanowe. Te ostatnie mają bardzo ładny wygląd, a poza tym są bardzo trwałe i odporne na wszelkie uszkodzenia. Drzwi szafy znajdujacej się w przedpokoju powinny nawiązywać do ogólnej stylistyki wnętrza. Powinien to być główny czynnik naszego wyboru. Kolejną ważną kwestią jest również sposób otwierania tych drzwi. Szafa może posiadać zatem skrzydła otwierane uchylnie, przesuwne lub łamane. Jeżeli przedpokój jest przestronny, bardzo dobrze prezentować się będzie wolnostojąca szafa posiadająca drzwi otwierane uchylnie. Skrzydła łamane wymagają mniej miejsca przed szafą, gdyż składają się w momencie otwarcia. Takie rozwiązanie jest jak najbardziej praktyczne i efektowne. Drzwi przesuwne są także bardzo dobrym rozwiązaniem, ale w tym przypadku trzeba pamiętać o tym, że potrzebne będą prowadnice ułożone obok siebie. Należy również pamiętać o tym, że w szafa w przedpokoju powinna być pojemna oraz możliwie najbardziej funkcjonalna.

Zobacz również