Wieszak w przedpokoju

W każdym przedpokoju niezbędnym elementem wyposażeniowym jest oczywiście wieszak. Znajduje się on w każdym mieszkaniu i domu. Jest także wyposażeniem firm, różnego rodzaju instytucji i placówek. Jaki wieszak wybrać, by mógł okazać się oryginalny i pełnić również funkcję dekoracyjną? Na co powinniśmy zwracać uwagę podczas wyboru wieszaka?

Wieszak nie musi pełnić funkcji jedynej praktycznej. Warto w tym przypadku postawić także na design i zadbać o funkcję dekoracyjną. Najtrudniejszą rzeczą podczas zakupu wieszaka jest ustalenie ile osób będzie docelowo z niego korzystać. Inny będzie zatem wieszak w przypadku jednopokojowego mieszkania, inny natomiast dla wieloosobowej rodziny. Po dokładnym ustaleniu rozmiaru wieszaka, trzeba również pomyśleć o jego docelowym przeznaczeniu. Należałoby zatem zastanowić się nad tym, czy mamy zamiar wieszać na nim jedynie okrycie wierzchnie, czy inne akcesoria, takie jak klucze, i tym podobne. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się wieszak posiadający dodatkową półkę, na której można przechowywać czapki, czy szale.

Jeżeli przedpokój nie jest duży i mamy ograniczoną przestrzeń do zagospodarowania, warto zdecydować się na pomysłową wersję wieszaka, czyli taką, która pozwoli na pomieszczenie dużej ilości rzeczy, będzie praktyczna i designerska. Takie wieszaki z całą pewnością będą pełnić funkcję dekoracyjną. Jeżeli z kolei nasz przedpokój charakteryzuje się nietypowymi kształtami, dobrym wyborem okaże się wieszak narożny. Nie będzie on zajmował dużo miejsca, okaże się bardzo funkcjonalny, ponieważ pozwoli na zagospodarowanie wolnej przestrzeni na rogu pomieszczenia. W mieszkaniach, w których przedpokój jest otwartą przestrzenią, bardzo przydatnym elementem wyposażeniowym może okazać się oryginalny wieszak podłogowy. To doskonały pomysł na ciekawą aranżację wnętrza.

Dostępne obecnie w sprzedaży wieszaki to szeroki zakres niezwykle funkcjonalnych i designerskich rozwiązań. Jeżeli nie wiemy, czym kierować się przy wyborze wieszaka i jak odpowiednio dobrać go do pomieszczenia, warto skorzystać z pomocnych rad fachowców. W tym celu warto zwrócić się z prośbą do sprzedawcy sklepu meblowego lub skorzystać z profesjonalnych porad projektanta wnętrz. Dla bardziej wymagających, rozwiązaniem może okazać się stworzenie wieszaka na indywidualne zamówienie – dostosowanego do wszystkich potrzeb użytkowników i wymogów danego pomieszczenia.