Ciekawe pomysły na przedpokój

Niewielki, mało ustawny i wąski przedpokój jest pomieszczeniem bardzo trudnym do zaaranżowania. Okazuje się to dość dużym problemem, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że przedpokój jest pomieszczeniem, który powinien pełnić funkcję przechowywania. To tutaj trzymamy przecież nasze okrycia wierzchnie, buty i domowy sprzęt. Jeżeli przedpokój nie posiada dużych rozmiarów lub jego kształty są nietypowe, umiejętne i funkcjonalne zaaranżowanie okazuje się nie lada wyzwaniem. Na szczęście istnieją pewne techniki pozwalają na umiejętne wykorzystanie każdej przestrzeni i pomysłowe zaaranżowanie mało ustawnego pomieszczenia.

Najważniejsze, aby nawet mały przedpokój mógł spełniać swoją najważniejszą funkcję, a więc, aby można przechowywać w nim okrycia wierzchnie, obuwie oraz pewne drobiazgi, takie jak: parasol, czy klucze. Jak zatem należy zaaranżować takie wnętrze? Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę?

Podstawowym wyposażeniem przedpokoju powinna być oczywiście szafa. Niestety, jeżeli przedpokój nie pozwala na jej wstawienie, trzeba z niej zrezygnować na korzyść innego rozwiązania. Takim rozwiązaniem jest oczywiście szafka na buty. Kolejnym wyposażeniem może być siedzisko służące do wygodnego zakładania butów, blat lub stolik, który pozwoli na pozostawienie różnego rodzaju drobiazgów, a także wieszaki. Aranżacja takiego przedpokoju powinna być poprzedzona dokładną analizą. Jeżeli w przedpokoju znajduje się wnęka lub narożnik, warto wykorzystać to miejsce. Pomysłowym rozwiązaniem jest w tym przypadku ustawienie w rogu skrzyni, kosza lub pudła, które może stanowić dodatkowe miejsce służące przechowywaniu.

Przedpokój, który jest długi i wąski również można ciekawie zaaranżować. Tu z pomocą przychodzą specjalne ławki oraz szafki, które doskonale wpasowują się w tego rodzaju wnętrza. W szafce lub pod ławką można przechowywać buty. Jeżeli natomiast przedpokój jest otwarty, warto zastosować meble, które nie przyczynią się do przytłoczenia całości wnętrza. Takie meble powinny jednak pozostawać przy tym w kontraście do reszty pomieszczenia. Bez względu na zastosowane rozwiązania meblowe, warto pamiętać o tym, że w każdym przedpokoju powinno znaleźć się miejsce na odpowiednią ilość wieszaków.