Szafka na buty – jaką wybrać?

Umiejętny wybór szafki na buty jest bardzo ważny, ponieważ mebel ten w znacznej mierze decyduje o funkcjonalności pomieszczenia, a także o jego aspekcie wizualnym. Szafka na buty powinna być przede wszystkim praktyczna, a więc możliwie najbardziej pojemna i wygodnie otwierana. Na szczególną uwagę zasługuje jednak fakt, że duża oferta rynkowa umożliwia nam również wybór szafek bardzo ciekawych pod względem designu. Poza tym oferowane są coraz to nowsze rozwiązania konstrukcyjne, odpowiadające naszym indywidualnym potrzebom oraz wymogom, jakie stawia dane pomieszczenie.

Spośród wielu modeli szafek na buty, kilka z nich zasługuje na szczególną uwagę. Najlepsza okaże sie zatem szafka wygodna, nieposiadajaca dużych rozmiarów i niezajmująca dużo miejsca, ale możliwie najbardziej pojemna i umożliwiająca przechowywanie dużej ilości obuwia. Szafki różnią się między sobą także pod względem zastosowanych w nich systemów wsadu butów. Może to być system na płaszczyźnie lub tak zwany system pochyły. Najlepiej, aby szafka posiadała kilka kondygnacji , co pozwoli na pomieszczenie dużej ilości butów. Doskonale sprawdza się także system przesuwnych drzwiczek.

Najbardziej polecane są szafki drewniane, które posiadają otwory wentylacyjne. Podczas wyboru odpowiedniej szafki na buty, pod uwagę należy wziąć przede wszystkim jej głębokość. Kolejną ważną kwestią jest także dobór szafki do wystroju wnętrza, w którym ma się ona znajdować. Styl takiej szafki powinien zatem nawiązywać do stylistyki tego pomieszczenia. Dobrze, aby szafka wyposażona była w dodatkowy regał lub półkę, co pozwoli na przechowywanie dodatkowych akcesoriów, takich jak: pasta do butów, i tym podobne. Ważne, aby wybierana przez nas szafka na buty była przede wszystkim funkcjonalna. Po uzgodnieniu funkcjonalności można zastanawiać się już nad aspektem wizualnym – tu możliwości również mamy bardzo wiele. Jeżeli nie potrafimy się zdecydować na konkretny model, warto skorzystać z fachowych porad specjalistów. Czasem okażą się one o wiele bardziej pomocne, niż samodzielne próby aranżacji. Sprawdza się to zwłaszcza w przypadku wyjątkowo trudnych miejsc, a więc takich, które posiadają niewielkie rozmiary lub nietypowe kształty.