Nowoczesna szafka na buty

Nowoczesna szafka na buty – czyli jaka? Mówiąc o nowoczesności mamy przede wszystkim na myśli jej funkcjonalność oraz oryginalny design. Szafka funkcjonalna to taka, która będzie w stanie przechować wiele, różnego rodzaju obuwia. Powinna być zatem pojemna, praktyczna i wygodnie otwierana. Szafka oryginalna pod względem wizualnym to mebel przykuwający uwagę, posiadający nietypowy kształt, czy kolor - tu pole do popisu jest duże, a wachlarz oferowanych rozwiązań meblowych niezwykle szeroki.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak łatwo o nieporządek w przypadku obuwia, tym bardziej, jeżeli mowa o dużej liczbie mieszkańców i nieskończonej ilości par butów. Niestety przedpokój, a więc miejsce, w którym zostawiamy najczęściej buty, jest miejscem, która od razu rzuca się w oczy naszym gościom. Przedpokój to tak naprawdę wizytówka całego domu. Warto zatem zadbać o panujący tam porządek. W utrzymaniu porządku pomoże oczywiście odpowiednio dobrana szafka na buty.

Wiele osób korzysta z rozwiązania, jakim są pudełka na buty. Niestety takie kartonowe „szafki” nie są dobrym sposobem na przechowywanie buty. Chodzi tu przede wszystkim o brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza, a także o niekorzystne zagospodarowanie przestrzeni. Pudełka zajmują dużo miejsca i nie prezentują się niestety estetycznie. A może by tak wybrać szafkę niczym z katalogu? Nowoczesną, funkcjonalną i praktyczną? Jak wybrać taką szafkę? Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się specjalne akcesoria meblowe, które wykorzystywane są do organizacji szaf. Są to między innymi specjalne „półko-wieszaki”, które posiadają formę dwóch lub trzech metalowych prętów. Innym rozwiązaniem, równie komfortowym, mogą okazać się wkłady posiadające prążkowaną powierzchnię do tradycyjnych szuflad. Jeszcze inne rozwiązanie do wysuwane ażurowe kosze, które są bardzo pojemne. Wszystkie wymienione powyżej rozwiązania są bardzo praktyczne, ponieważ zapewniają dużo dodatkowego miejsca, a co bardziej istotne – zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Niektóre z nich mogą być wyposażone w niewielkie przegródki oraz pojemniki, w których można przechowywać różnego rodzaju akcesoria, takie jak: pasta do butów, sznurówki, i tym podobne.

Niezwykle ważny jest także design wybieranej przez nas szafki na buty. Należy zatem zadbać przede wszystkim o to, aby pasowała ona do wnętrza, w którym ma się znajdować. Można zdecydować się na tradycyjne szafki wyglądem przypominające komody lub na bardziej nowoczesne: posiadające wydzielone boksy, które kształtem przypominają szafy.