Lustro w przedpokoju

Każdy dobry projekt przedpokoju powinien zawierać lustro. Ten element wyposażeniowy zdaje się konieczny w przypadku pomieszczenia, jakim jest przedpokój właśnie. Tyle, ile jest pomysłów na dobry projekt przedpokoju, tyle też pomysłów na lustro. Przed wyborem odpowiedniego lustra trzeba wziąć pod uwagę kilka, niezwykle ważnych czynników. Pierwszym takim aspektem jest przede wszystkim rozmiar tego lustra – powinno być ono na tyle duże, aby każdy mógł zobaczyć w nim całą swoją sylwetkę. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne, zarówno dla użytkowników danego mieszkania, jak i dla jego gości. Możliwość zobaczenia całej sylwetki przed wyjściem z domu jest ważna dla każdego z nas, bez względu na to, jak wielką uwagę skupiamy na swoim wyglądzie.

Projekt przedpokoju zakłada najczęściej powieszenie dużego lustra na ścianie. Coraz częściej stosuje się jednak rozwiązanie, jakim jest postawienie dużego lustra na podłodze, zwłaszcza jeśli jest ono dużych rozmiarów i dużo waży. Takie rozwiązanie sprawdzi się jednak w mieszkaniach, gdzie nie ma małych dzieci, czy zwierząt. W przeciwnym razie może okazać się bardzo niebezpieczne. W zależności od tego, w jakim stylu zaaranżowany został przedpokój, możemy dopasować do niego odpowiednie lustro. Może posiadać ono prostą i klasyczną formę lub też przybrać nieco nowoczesnego wyglądu i bardziej wymyślnych kształtów. W pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym doskonale sprawdzi się lustro ze złotą lub srebrną ramą. Będzie bardzo dobrym dopełnieniem takiego pomieszczenia, pełniąc ważną rolę dekoracyjną. Doskonałym zabiegiem jest także tak zwane fazowanie lustra, które sprawia, że wygląda ono na wykończone.

Bardzo ciekawe okazują się natomiast projekty przedpokoju, które zakładają, że lustro będzie stanowić element integralny szafy lub drzwi. Takie rozwiązanie jest wybierane coraz częściej i cieszy się sporą popularnością. Sprawdza się ono zwłaszcza w przypadku pomieszczeń w których to nie ma wystarczająco dużo miejsca na osobne i duże lustro. Wykorzystanie drzwi lub szafy jest zatem bardzo dobrym pomysłem w tym przypadku. Jeszcze innym, równie ciekawym rozwiązaniem jest pokrycie lustrem jednej ściany na całej jej powierzchni. Bardzo ciekawy zabieg, który przyczynia się także do optycznego powiększenia pomieszczenia.