Co zamiast szafy w przedpokoju?

Odpowiednia aranżacja przedpokoju nie należy niestety do zadań łatwych, zwłaszcza jeżeli dysponujemy jego niewielką powierzchnią. Taka aranżacja z całą pewnością wymaga wielu, dokładnych przemyśleń. Problem małej przestrzeni i nietypowych kształtów pomieszczenia jest wszechobecny, zwłaszcza jesli mowa o przedpokoju znajdującym się w bloku mieszkalnym. Jak wybrać meble do przedpokoju i funkcjonalnie zagospodarować całą jego powierzchnię? Co wybrać zamiast szafy do przedpokoju?

Przedpokój to przede wszystkim miejsce, w którym przechowujemy duże ilości różnego rodzaju rzeczy. Z reguły są to okrycia wierzchnie, obuwie, czy domowe sprzęty. Wymaga to zastosowania funkcjonalnych mebli. Zbyt mała powierzchnia bardzo nam to jednak utrudnia. Bardzo często nie ma możliwości wstawienia dużej szafy, która w tym przypadku okazałaby się rozwiązaniem idealnym. Co zatem zamiast dużej szafy w przedpokoju? Na jakie rozwiązanie warto się zdecydować?

Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku okazują się szafy wnękowe na zamówienie. Należy jednak podkreślić, że układ architektoniczny takich pomieszczeń nie zawsze pozwala na zastosowanie takiego rozwiązania. Warto w takim razie samodzielnie zagospodarować wnękę w przedpokoju, która będzie pełniła funkcję szafy. Takie rozwiązanie sprawdza się idealnie w przypadku przedpokoju o każdej powierzchni. Samodzielnie decydujemy bowiem o jej wielkości, wysokości i kształcie.

Warto zastosować konstrukcję wykonaną z płyt gipsowo-kartonowych i za jej pomocą wypełnić wnękę w przedpokoju zamiast ustawiania w niej tradycyjnej szafy. Można zastosować półki oraz dodatkowy, funkcjonalny wieszak. Konstrukcja z drzwiami przesuwnymi dostosowuje się idealnie do każdej aranżacji, jest poza tym bardzo praktyczna i funkcjonalna. W środku można zastosować tradycyjny drążek na wieszaki. Należy pamiętać o tym, aby bardzo dokładnie zaplanować rozmieszczenie półek we wnęce – tak, aby zapewnić sobie możliwie najwięcej miejsca do przechowywania. Dolna część może zostać wykorzystana na przechowywanie butów.

Taka konstrukcja sprawdza się idealnie przede wszystkim w przypadku małych pomieszczeń. Nie oznacza to jednak, że nie znajdzie swojego zastosowania w dużym przedpokoju, czy w garderobie. Jest to rozwiązanie jak najbardziej funkcjonalne i prezentujące się bardzo oryginalnie.